Rajd górski na Jaworzynę Krynicką.

W dniach 28-29 maja uczniowie klas 5-8 (Koło Turystyczne SP3) wzięli udział w rajdzie górskim na Jaworzynę Krynicką. Po dotarciu pociągiem do Krynicy Zdroju uczestnicy rajdu ruszyli szlakiem niebieskim w stronę Przełęczy Krzyżowej, wieży widokowej na Słotwinach i Drabiakówki. Następnie wyszli na Runek (1080 m n.p.m.), by ostatecznie dotrzeć do schroniska PTTK na Jaworzynie Krynickiej (miejsce noclegu). W drugim dniu rajdu najpierw odwiedzili Jaworzynę Krynicką (górną stację kolejki gondolowej), a potem zielonym szlakiem wrócili do Krynicy Zdroju. Tam czekała już na nich pizza. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Tarnowa. Opieka: p. Przemysław Tajchner, p. Beata Roik, p. Dominika Sorys. Przewodnik beskidzki: p. Michał Osysko.

Muzyczno-sportowy dzień w SP3 dla Przedszkolaków.

20 maja zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości – dzieci z Przedszkola nr 3, 4 oraz 17. Przygotowaliśmy dla nich ciekawe zajęcia. 1 – WYSTAWA INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH – pokaz brzmienia w wykonanie Oli, Asi i  Bartka oraz wspólne muzykowanie. 2 – Zajęcia sportowe – rozgrzewka, taniec, ścieżka sprawnościowa (pomoc uczennic z klas 7 i 8). 3 – Wizyta w klasach młodszych i własnoręcznie wykonany instrument strunowy. Ale była zabawa!

Igrzyska Dzieci – turniej piłki nożnej.

19 maja na obiekcie TOSIRu przy ul. Wojska Polskiego odbył się turniej piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała drużyna 12 osobowa z klas 4, 5, 6.

Po emocjonujących meczach z drużynami innych szkół zakwalifikowaliśmy się do finału. Jednak dobra passa nas opuściła i nie zdobyliśmy miejsca na podium.

Wycieczka klas 5a, 5b, 6a.

Czwartek po egzaminach to idealny czas na wycieczkę. Klasy 5a, 5b i 6a z samego rana wybrały się do Krakowa, by spacerując po starym mieście, rynku i wzgórzach wawelskich wysłuchać historii i ciekawostek o tym królewskim mieście. Nie mogło też zabraknąć czasu na rozrywkę i posiłek. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu.

Egzamin Ósmoklasistów.

„Każdy może kształtować swoją przyszłość” – to jeden z tematów wypracowania na tegorocznym egzaminie dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zdający przystąpili wczoraj do sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. Dziś i jutro czeka ich matematyka i język obcy.
Drodzy Ósmoklasiści! Wierzę w Was. Trzymam mocno kucki i życzę powodzenia. Będzie dobrze!
/Jakub Kwaśny – Prezydent Tarnowa/
fot. Paweł Topolski

 

Apel z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To podniosłe wydarzenie patriotyczne przybliża znaczenie ustawy zasadniczej z 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie.

Program artystyczny obejmował pieśni patriotyczne i wiersze, przypominając o wartościach takich jak wolność, jedność i odpowiedzialność za Ojczyznę.