Z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające prognozy pogody oraz stan obiektu jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowany na 13 czerwca Piknik Szkolny.
W dniach 28-29 maja uczniowie klas 5-8 (Koło Turystyczne SP3) wzięli udział w rajdzie górskim na Jaworzynę Krynicką. Po dotarciu pociągiem do Krynicy Zdroju uczestnicy rajdu ruszyli szlakiem niebieskim w stronę Przełęczy Krzyżowej, wieży widokowej na Słotwinach i Drabiakówki. Następnie wyszli na Runek (1080 m n.p.m.), by ostatecznie dotrzeć do schroniska PTTK na Jaworzynie Krynickiej (miejsce noclegu). W drugim dniu rajdu najpierw odwiedzili Jaworzynę Krynicką (górną stację kolejki gondolowej), a potem zielonym szlakiem wrócili do Krynicy Zdroju. Tam czekała już na nich pizza. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Tarnowa. Opieka: p. Przemysław Tajchner, p. Beata Roik, p. Dominika Sorys. Przewodnik beskidzki: p. Michał Osysko.
20 maja zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości – dzieci z Przedszkola nr 3, 4 oraz 17. Przygotowaliśmy dla nich ciekawe zajęcia. 1 – WYSTAWA INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH – pokaz brzmienia w wykonanie Oli, Asi i Bartka oraz wspólne muzykowanie. 2 – Zajęcia sportowe – rozgrzewka, taniec, ścieżka sprawnościowa (pomoc uczennic z klas 7 i 8). 3 – Wizyta w klasach młodszych i własnoręcznie wykonany instrument strunowy. Ale była zabawa!
19 maja na obiekcie TOSIRu przy ul. Wojska Polskiego odbył się turniej piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała drużyna 12 osobowa z klas 4, 5, 6.
Po emocjonujących meczach z drużynami innych szkół zakwalifikowaliśmy się do finału. Jednak dobra passa nas opuściła i nie zdobyliśmy miejsca na podium.
Czwartek po egzaminach to idealny czas na wycieczkę. Klasy 5a, 5b i 6a z samego rana wybrały się do Krakowa, by spacerując po starym mieście, rynku i wzgórzach wawelskich wysłuchać historii i ciekawostek o tym królewskim mieście. Nie mogło też zabraknąć czasu na rozrywkę i posiłek. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu.